Gelmiş Geçmiş En Acayip 10 Patent

10- TİTREŞEN DÖVME

Titreşen Dövme

US8766784B2 / Video

Görünüşe göre telefonunuzun cebinizde titremesi yeterli değil. Finlandiyalı telefon üreticisi Nokia, telefon çaldığında kullanıcıları uyaran titreşimli bir dövme için patent başvurusunda bulunarak bir adım daha ileri gitmiştir.

9- TARANAN SAÇLAR İLE GİZLENEN KELLİK

Saç tarama ile gizlenen kellik

US4022227A

Kısmi Kellikleri Gizleme Yöntemi patenti Aralık 1975’te Orlando’dan Frank ve Donald Smith (baba ve oğlu) tarafından sunuldu. Patent Özetine göre, sadece kişinin kafasındaki saçları kullanarak kısmi kellikleri örtmek için bir saç şekillendirme yöntemidir. Tarifnameye göre, kalan saçları üç bölüme ayırmayı ve ardından kafanız boyunca taramanızı gerektirir. Donald Trump’ın saçlarının patentli olduğunu kim bilebilirdi?

8 YILAN GEZDİRME SİSTEMİ

US6490999B1

Bazı insanlar köpeklerini, bazıları ise yılanlarını gezdirir. Daha ne denir ?

3. HIÇKIRIK TEDAVİSİ

Hıçkırığa yakalanmak çok sıkıntı verebilir ve hıçkırığı durdurmak için çok fazla su içmek veya nefesinizi tutmak işe yaramazsa, 2003 yılında patentlenmiş olan bu hıçkırık tedavisi yöntemi size yardımcı olabilir. 48 saat veya daha uzun süren kalıcı hıçkırık durumunda, küçük bir elektrik çarpması ile hıçkırığınızı zaptedebilirsiniz. İçme suyunuzun olduğu bardağın içine, metal bir çubuk olarak yerleştirilen elektrotlar, hıçkırmayı durdurmak için vagus ve frenik sinirlerinizi şok etmek için kullanılacaktır.

US7062320B2

2. TAŞINABİLİR NÜKLEER KALKAN

Yaklaşan Kıyametten mi korkuyorsunuz? Ülkenize bir nükleer bomba atılması durumunda bu kalkan sizi koruyacaktır. Patentine göre, tek yapmanız gereken bir kuyu kazmak ve Taşınabilir Nükleer Kalkanı başınızın üzerine yerleştirerek açmaktır, böylece zararlı ışınımdan korunmuş olacaksınız. Ancak umarım hızlı bir şekilde kuyu kazma konusunda iyisinizdir!

US4625468A

1. YAŞAM SÜRENİZİ ÖLÇEN SAAT

Bu gezegende yaşayacak ne kadar daha ömrünüz kaldığını hiç merak ettiniz mi? Artık merak etmeyin. Artık geri sayım için bilekliğinizi bileğinize geçirebilir ve takip edebilirsiniz, merak etmeyin dünyadaki en saf insan gibi görünmezsiniz… hayır… hiç de öyle görünmezsiniz.

US5031161A

No Responses

Leave a Reply